fbpx
Marketing Angels
Autors: Marketing Angels
Dalīties Facebook Linkedin

Google reklāma – 13 parametri, kurus ir vērts pārbaudīt ikvienam, kurš reklamējas Google meklēšanas tīklā

Ja jums ir tīmekļa vietne, tad jums ir jābūt arī Google reklāmai! Iekļūt dabiskās meklēšanas TOP 10 dažkārt nemaz nav tik viegli, it īpaši jaunam uzņēmumam vai sīvas konkurences apstākļos. Un pat tad, ja jūsu SEO speciālists ir labi pastrādājis pie tīmekļa vietnes iekšējās un ārējās optimizācijas, iekļūšana TOP 3 var ilgt no vairākiem mēnešiem līdz gadam. Ir noteikta daļa uzņēmumu, kas dažādu iemeslu dēļ vienkārši nevar atļauties SEO – gan finansiāli, ,gan tādēļ,  ka pārdošana ir jāuzsāk tūlīt.

Varētu šķist – kādēļ man investēt Google reklāmā, ja mana tīmekļa vietne noteiktu vai konkrētu atslēgvārdu dabiskās meklēšanas rezultātos jau tā atrodas trešajā vai pat pirmajā vietā? Lieta ir tāda, ka apmaksāta reklāma var ieņemt pat četras vietas VIRS jūsu rezultāta un patiesībā jūs esat piektais, nevis pirmais.

Reklamējaties Google? Tad mēs dodamies pie jums!

Google Ads konta audits

Google reklāmas audits – obligāts visiem, kas reklāmai izmanto Google platformu. Audits visam, ko darāt, var likt jums paskatīties pilnīgi jaunā veidā, līdz pat biznesa modeļa pārskatīšanai. Auditu var uzticēt speciālistiem, kuri vēlāk prezentēs jums rezultātus un ieteikumus efektivitātes uzlabošanai, bet to var veikt arī patstāvīgi.

Neskatoties uz to, ka jūs pētīsit vienus un tos pašus datus, turpmākā rīcības stratēģija var ievērojami atšķirties. Tādēļ īpaši svarīgi ir pareizi interpretēt rezultātus, jo pretējā gadījumā tas var novest pie nepareiziem optimizācijas lēmumiem un neparedzama galarezultāta.

Tātad audits! Šodien es centīšos jums palīdzēt to veikt patstāvīgi un iespēju robežās pareizi saprast, ko ar to visu darīt tālāk!

Pirmais jautājums, uz kuru jums vajadzētu godīgi atbildēt:

Vai varat skaidri formulēt, KĀDĒĻ izmantojat Google reklāmu? Kas ir labi, bet kas – slikti?

Ja jau šajā posmā nav skaidras izpratnes, kādēļ jūs to darāt un kā mērīt rezultātus, tad vislabāk ir apturēt reklāmas kampaņas un pārdomāt, tieši ko un kā darīt .

Ja jums ir interneta veikals, tad atbilde ir pavisam vienkārša – pārdošanai. Bet kādai tieši? Vai ir kāda īpaša produktu kategorija, uz kuru jūs koncentrējaties? Vai reklāma ir izdevīga? Kāda reklāmas tēriņu atdeve jūs apmierina? Vai jūs sniedzat pakalpojumus? Kāda ir noslodze pašreiz? Un cik vajag? Cik jūs esat gatavs maksāt par vienu jaunu klientu?

Pareizā atbilde uz šiem jautājumiem slēpjas skaidri definētā mērķī – gan uzņēmējdarbības, gan arī katra mārketinga kanāla mērķī (mūsu gadījumā – Google Ads. Plašāk par mērķiem lasiet šeit [Par kampaņu mērķiem programmā Google Ads]. Pamēģiniet noteikt SMART mērķi pēc šīs metodikas [Conductor].

Mērķim vajadzētu būt pietiekami ambiciozam, bet īstenojamam.

  • Slikts mērķis: pārdot vairāk.
  • Slikts, bet nedaudz labāks: pārdot vairāk jaunās kolekcijas sieviešu apavu.
  • Labs mērķis: palielināt sieviešu sporta apavu pārdošanas apjomu par 25% 6 mēnešos ar CPO = 5 EUR.

Ja ir šāds mērķis, ir iemesls kritiski pievērsties auditam, jo tagad mēs precīzi zinām, kāds rezultāts vajadzīgs – CPO = 5 EUR; Transactions Y = X+X*0,25; Period: 6month.

Google reklāmu audita laikā mēs meklēsim, kas tieši nedarbojas un kādēļ mūsu mērķis nav sasniegts.

Stratēģija – atrast, saprast un novērst.

Ja labu mērķi neizdodas izvirzīt uzreiz, patstāvīga audita veikšana būs sarežģītāka, bet sistematizētas pieejas gadījumā rezultāts atmaksāsies.

Google Ads audīts – 13 lietas, ko vajadzētu pārbaudīt jau šodien:

  1. Google reklāmu budžets – KĀ (pēc kādiem principiem) budžets tiek sadalīts starp kampaņām.

Ir divi galvenie veidi, kā noteikt kampaņas budžetu:

  1. Dodamies uz Google Keyword Planner un iegūstam prognozes iepriekš izveidotam atslēgvārdu sarakstam vai meklējam idejas tajā pašā rīkā. Kad ar uzņēmējdarbību saistītu vārdu saraksts ir izveidots, skatāmies Google ieteikumus. Atkarībā no nišas budžets var būt gan tūkstotis eiro mēnesī, gan arī pāris eiro. Prognozēs jūs redzēsit, cik daudz seansu varat iegūt, cik daudz klikšķu sistēma prognozē ar iestatīto maksimālo maksu par klikšķi u. tml. Prognozējamais budžets nav galīgs un bieži vien neatbilst faktiskajiem datiem, bet to var un vajag ņemt vērā, budžetu sadalot.
  2. Pēc prioritātēm. Ja uzņēmuma mārketinga budžets ir ierobežots, bet Google prognozes – ne īpaši ierobežotas😉, tad budžetu starp kampaņām sadaliet pēc prioritātēm – kura produktu grupa nodrošina lielāko rentabilitāti, tai arī lielākais budžets. Respektīvi, kad Google Keyword Planner rādu budžetu ap 5000 Eur, bet Jūs varat ieguldīt tikai 1000, tad būtu nepieciešams salikt prioritātes.Respektīvi, kad Google Keyword Planner rādu budžetu ap 5000 Eur, bet Jūs varat ieguldīt tikai 1000, tad būtu nepieciešams salikt prioritātes.

Ierobežota budžeta gadījumā pārliecinieties, ka neizmetat naudu vējā – iespēju robežās nelietojiet plašas atbilstības atslēgvārdus, bet koncentrējieties uz precīzu vārdu vai frāzi. Regulāri pārbaudiet sadaļu Meklēšanas vaicājumi (Search Terms) un atjauniniet negatīvo vārdu sarakstu.

Pārbaudiet, vai jums ir pietiekami liels budžets. Ja jūs izmantojat tādas automātiskas cenu noteikšanas stratēģijas kā, piemēram, maksimālais reklāmguvumu vai klikšķu skaits, jūs neredzēsiet paziņojumu par to, ka jūsu budžets nav pietiekams. Saprast, vai to vajag papildināt un cik daudz, jūs varēsiet, aplūkojot tādu metriku kā zaudētā seansu daļa (budžeta un ranga dēļ). Tā var saprast, kas ir jādara tālāk. [Par seansu daļu]

  1. Google Ads kampaņu struktūra – CIKTĀL tā ir līdzīga tīmekļa vietnes struktūrai?

Laba prakse ir izmantot savas tīmekļa vietnes struktūru kā paraugu kampaņu veidošanai Google meklēšanas tīklā.

Teiksim, jūs pārdodat sieviešu apģērbu. Kā izveidot struktūru?

Aplūkojiet savu tīmekļa vietni – jūs to jau sen esat izdarījuši:

Piemēram, sieviešu apģērbam:

  1. Kleitas
    1. Vasaras kleitas
    2. Vakarkleitas
    3. Kokteiļkleitas
    4. Citas kleitas
  2. Virsdrēbes
    1. Mēteļi
    2. Virsjakas
    3. Kažoki
    4. Lietusmēteļi
  3. Bottom
    1. Bikses
    2. Džinsi
    3. Svārki
    4. Legingi
  4. Top
    1. T krekli
    2. Blūzes
    3. Džemperi

Tātad šajā gadījumā mums veidojas četras reklāmas kampaņas, ar vairākām reklāmas grupām katrā. Sadalot budžetu pa kampaņām, varam kvalitatīvi kontrolēt katras preču grupas efektivitāti.

Ja konta struktūra neatbilst iepriekš norādītajam piemēram, tas parasti noved pie kļūdām konta pārvaldībā – jo sarežģītāka ir struktūra, jo grūtāk ir veikt kvalitatīvu kontroli. Veicot auditus, es bieži redzu, kā klients galu galā pats apjūk un ka patiesībā kampaņas sāk pārklāties – vairākās kampaņās tiek pievienoti vieni un tie paši atslēgvārdi, un klients vairs nevar izsekot tā vai cita produkta/pakalpojuma efektivitātei.

  1. Reklāmkopas– cik reklāmas kopu ir vienā kampaņā?

No iepriekš norādītā konta struktūras piemēra var saprast, ka reklāmas kopu skaitam ir jābūt pamatotam. Nevajag mākslīgi to palielināt, bet arī 20 atslēgvārdi vienā reklāmas kopā nav jāpievieno. Galvenais princips – atslēgvārdiem jābūt viena un tā paša pakalpojuma vai produkta variantiem. Ir vairākas atslēgvārdu sadalīšanas stratēģijas, bet, nepieskaroties šai tēmai, paskatieties uz tiem kritiski – vienas kopas atslēgvārdiem nevajadzētu aptvert pavisam dažādas tēmas.

  1. Reklāmas – kritisks izvērtējums – kas īpašs ir jūsu sludinājumā?

Katrā reklāmas kopā vajadzētu būt 2–3 teksta reklāmām un vienai dinamiskajai. Ciktāl jūsu reklāmas atspoguļo priekšlikuma būtību? Ar ko jūs esat labāks par konkurentu – vai potenciālajam klientam ir iespēja uzreiz to saprast? Vai ir vēlēšanās noklikšķināt uz jūsu reklāmas vairāk nekā uz konkurenta sludinājuma? Kā izskatās reklāmas klikšķšināšanas rādītāji (VKS – vidējais klikšķu skaits)? Ja VKS ir 20 %, bet kāda no reklāmām knapi sasniedz 10 %, tas var būt iemesls to apturēt un izveidot jaunu.

Eksperimentējiet – pacentieties, lai reklāmas nebūtu līdzīgas viena otrai, bet lai tām būtu atšķirīga doma. Piemēram, pirmajā virsrakstā pieminiet bezmaksas piegādi, bet otrajā, teiksim, atlaidi. Jūs varēsiet redzēt, kas lietotājus vairāk piesaista – atlaide vai piegāde.

  1. Aicinājums rīkoties (Call To Action)

Vai reklāmā ir skaidri izteikts aicinājums rīkoties? Ko tieši jūs vēlaties, lai klients dara tīmekļa vietnē – pērk, abonē, izmēģina bez maksas, lejupielādē?

  1. Kvalitātes rādītājs – kāds? Vai atslēgvārdi ir izmantoti efektīvi?

Pārejiet uz atskaiti Atslēgvārdi. Izvēlieties kolonnu Quality Score. Vai ir kādi vārdi, kuru vērtējums ir 5 vai zemāks? Cik daudz? Jo zemāks kvalitātes rādītājs, jo dārgāk jūs maksājat par klikšķi. Zems kvalitātes rādītājs norāda, ka jūsu reklāma neatbilst auditorijai. Pēc tam ir jānosaka, kas tieši ir nepareizi. Plašāk par metriku lasiet šeit: [About Quality Score]

Izvēlieties kolonnu Landing Page Experience, un ejam tālāk.

  1. Landing – vai nosēšanās lapa atbilst reklāmai?

Reklāmas kvalitātes rādītājus ietekmē nosēšanās lapas kvalitāte. Pārbaudiet šo rādītāju. Ja rādītājs ir vidējs un zemāks par vidējo – galvenajai lapai ir jāpievērš uzmanība. Padariet savu lapu atbilstošāku auditorijai. Domājiet kā klients – ciktāl jūsu nosēšanās lapa atbilst klienta cerībām? Ja klients meklē “galdu dārzam”, tad viņš cer ieraudzīt dažādus galdus dārzam, nevis kādu konkrētu galdu (produkta kartīti) vai visus galdus, tostarp arī biroja.

Reklāmā solāt atlaidi? Noteikti norādiet to reklāmas nosēšanās lapā, lai klients uzreiz saprot, ka ir nokļuvis pareizajā vietā. Nosēšanās lapas kvalitāti ir vēlams izvērtēt arī pēc citiem parametriem – atteikumu līmeņa, lejupielādes ātruma (īpaši mobilajās ierīcēs), vidējā sesijas laika, lapas ritināšanas darbībām u. tml.

  1. Kādas atslēgvārdu atbilstības tiek izmantotas?

Izvērtējiet atslēgvārdu atbilstību – cik daudz vārdu ir ar plašu atbilstību? Ja daudz, dodieties uz meklēšanas vaicājumu sadaļu un sagatavojieties pārsteigumiem.

Jūs varat augšupielādēt visus meklēšanas vaicājumus Excel failā un aprēķināt, cik daudz naudas iztērēts neatbilstošiem vaicājumiem. Izfiltrējiet vārdus un pieņemiet lēmumu, ņemot vērā reālus datus.

Bieži vien var redzēt, ka lietotāji meklē informāciju izglītojošos nolūkos vai kaut ko bez maksas. Ja tas nav tas, ko jūs piedāvājat, tad apsveriet iespēju nomainīt tādus vārdus vai frāzes kā piemēram: bezmaksas, kas ir, lēti, wiki.

Neaizmirstiet novērtēt atslēgvārdus, izmantojot opciju Reklāmguvumi. Ja ir atslēgvārdi, kuriem kontā nav neviena reklāmguvuma, apsveriet iespēju atteikties no tiem.

!!Analizējiet vārdus, kuriem ir pietiekami daudz seansu un klikšķu, lai izdarītu secinājumus.

  1. Vai jūs ņemat vērā atslēgas frāžu TOP jūsu tīmekļa vietnes saturā?

Dodieties uz Google Analytics sadaļu Search Console -> Search Terms. Kā lietotāji atrod jūsu tīmekļa vietni un kā konvertējas? Kuras no šīm atslēgas frāzēm var izmantot Google reklāmai?

  1. Auditorija – vai jūs sekojat līdzi auditorijas segmentiem?

Ja auditorija jau ir pievienota un ir iegūti pietiekami daudz datu, novērtējiet efektivitāti. Iespējams, cenu korekcija var uzlabot reklāmas efektivitāti.

Ja vēl neesat to izdarījis, tad novērošanas režīmā pievienojiet mērķauditoriju un pēc kāda laika novērtējiet, kā konkrēta mērķauditorija reaģē uz reklāmām.

  1. Konkurenti – izsekojat? Reklamējaties? 😉

Kā iet konkurentiem? Kampaņas vai reklāmas kopas līmenī dodieties uz atskaiti Auction Insights un izanalizējiet, kā jūs izskatāties uz konkurentu fona. Atcerieties, ne vienmēr ir jābūt pirmajā vietā un ar 100% sesiju daļu. Ja neizmantojat konkurenta zīmolu, lai reklamētos Google, lai parādītos augstāk par viņu, tad, iespējams, jūs zaudējat labu daļu no kvalitatīvas datplūsmas. Pārbaudiet konkurentu zīmolu vaicājumu skaitu un sāciet rādīt reklāmas. Pārbaudiet, iespējams, jūsu konkurenti jau ilgu laiku rāda jūsu zīmola reklāmas.

Pārbaudiet sava zīmola kampaņai tādas metrikas kā Impression Share un Click Share.

  1. Automātiskās kārtulas un skripti – izmantojat?

Automātiskās kārtulas var ievērojami vienkāršot konta pārvaldību. Ja kontā redzat, ka vairākiem atslēgas vārdiem ir piešķirts statuss “Below first page”, tas nozīmē, ka jūsu likmes nav pietiekamas, lai reklāmas rādītos Google meklēšanas rezultātu pirmajā lapā. Automātiskā kārtula var pati sekot līdzi statusam un paaugstināt likmes nepieciešamības gadījumā.

Plānojat akciju? Iepriekš sagatavojiet reklāmas ar akcijas piedāvājumu un automātiski palaidiet tās tikai vajadzīgajā laikā, bet galvenās iepauzējiet (arī automātiski).

Atšķirībā no skriptiem, kārtulas var izmantot pat tie, kas tikai sāk savu ceļojumu Google reklāmas pasaulē. Ja jūs baidāties nepareizi konfigurēt kārtulas, sāciet ar to, ka sistēma jums vienkārši nosūtīs paziņojumu, kad nostrādās jūsu izveidotais nosacījums (piemēram, atslēgvārdam ir pārāk zems VKS vai, tieši otrādi, VKS ir augsts, klikšķu daudz, bet reklāmguvumu nav). Pēc paziņojuma saņemšanas varēsiet plašāk izpētīt jautājumu un pieņemt lēmumu.

  1. Diagnostika – pārbaudiet savas reklāmas, izmantojot Google Ad Preview and Diagnosis

Pieņemsim, jūs domājat, ka kontā viss ir labi, vai gluži otrādi – veicat pārbaudi. Dodieties uz rīku un meklēšanas joslā ievadiet vaicājumu, kā to varētu meklēt potenciālais klients. Pievienojiet vaicājumam neatbilstošus vārdus. Piemēram, “plastmasas logi Daugavpilī”. Ja jūs Daugavpilī logus nemontējat, bet reklāma parāda – tas ir iemesls, lai mainītu iestatījumus.

Gadās, ka pat ar šā rīka palīdzību jūs varat atrast vairākas kļūdas. No pieredzes – var konstatēt, ka svarīgs atslēgvārds nejauši ir nokļuvis mīnus vārdu sarakstā un rezultātā cilvēki neredz jūsu reklāmu. Tomēr nejaušības ne vienmēr ir nejaušas – parasti šādas kļūdas izraisa haoss konta struktūrā un plašas atbilstības vārdu izmantošana, tādējādi zaudējot kontroli pār ierobežojošo vārdu sarakstu.

Ceru, ka atradāt noderīgus ieteikumus sava reklāmas konta pārbaudei. Gribētos pabeigt šo rakstu, veidojot frāzes “Uzticies, bet pārbaudi” analoģiju ar frāzi “Eksperimentē, bet kontrolē!

Nezaudējiet kontroli un meklējiet neizmantotas iespējas savai uzņēmējdarbībai, bet, ja ir vajadzīga palīdzība ar konta auditu un pārvaldību, – dodiet ziņu! Mēs vienkāršā un saprotamā veidā sagatavosim audita rezultātus, novērsīsim problēmas, kā arī papildus jūs saņemsiet ieteikumu sarakstu, lai uzlabotu savus rezultātus.

Marketing Angels
Autors: Marketing Angels
Dalīties Facebook Linkedin